Filo Kiralama

Filo Kiralama, büyük firmalar tarafından toplu olarak yapılan oto kiralama işlemlerine denir. Filo Kiralama işlemlerinde kiralanan araç sayıları zaman zaman değişiklik gösterebilir. Filo Kiralama aynı zamanda uzun süreli araç kiralama anlamınada gelmektedir. Şöyle ki, bir şirket, hem uzun süreli hem de fazla sayıda oto kiralama işlemi yapıyorsa, bu filo araç kiralamadır. 

Filo Kiralama Şirketleri

Filo Kiralama Şirketleri, Filo Araç Kiralama işlemlerinde genelde bir kiralama limiti koyarlar. Mesela, minimun 12 ay araç kiralama, en az 10 araç kiralama gibi koşullar konulur. LaCar Rent a Car firmasınında bu konuda bazı koşulları vardır. Bu koşullar hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Filo Kiralama Fiyatları 

Filo Kiralama Fiyatları, firmadan firmaya büyük farklılıklar gösterebilir. Fiyatlara dahil olan ve dahil olmayan bazı kısımlarda mevcuttur. LaCar Rent a Car'ın Filo Kiralama Fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz, bizi arayabilirsiniz. Filo Kiralama Fiyatlarına dahil olanlar;

- Kira süresi boyunca periyodik bakım ve onarım bedelleri fiyata dahildir.

- Her 50.000 KM ve katlarında lastik değişimi yapılır ve fiyata dahildir.

- Her yıl düzenli olarak trafik sigorta bedelleri firmamız tarafından karşılanır.

- Her 6 ayda bir ödenmesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi, yine tarafımızdan ödenir.

- 48 saat üzeri bakım-onarım gibi durumlarda geçici araç bedelleri tahsis edilir. 

Filo Araç Kiralama ve LaCar Rent a Car

LaCar Rent a Car, sunduğu Filo kiralama hizmeti ile kurumlara Ankara'da ve Türkiye genelinde Filo Kiralama şirketi olarak 12, 24, 36 veya 48 aylık uzun dönemli araç kiralama imkanı sağlamaktadır. LaCar Rent a Car ile siz marka ve modelinizi seçin gerisini bize bırakın;Uzun Dönem Araç ve Filo Kiralamada, profesyonel bir ekip tarafından ihtiyacınız olan doğru marka ve model araca yönlendirilmeniz, vermiş olduğunuz kararlar çerçevesinde belirlenen süre içerisinde aylık ödemeler karşılığında araç kiralaması ve hizmet alımı olarak değerlendirilebilir. LaCar Rent a Car ile sizde şirketiniz ve işiniz için Otomobil masraflarınızı LaCar Rent a Car fiyatlarıyla yarı yarıya indirmiş sayılır. Böylece, araç satın alma maliyetini başka harcamalara yaparak İşinize güç katmış olursunuz.

Filo Araç Kiralamanın Size Sağladığı Avantajlar Vergisel Avantaj

Araçlarınızı satın almanız durumunda ödediğiniz KDV kesinlikle indirim konusu yapamazsınız,oysaki kiralama yapmanız durumunda her ay ödemiş olduğunuz kira faturalarındaki KDV nin tamamını o ay ödemeniz gereken KDV matrahından mahsup edebilirsiniz. Satın almanız durumunda aracınızın bedelini ancak 5 sene gibi bir sürede amortismandan düşebilirsiniz, oysaki kiralama yapmanız durumunda her ay ödemiş olduğunuz kira bedelinin tamamını gider olarak muhasebe hesaplarına kaydederek kurumlar vergisinden avantaj sağlamış olursunuz.

Finansal Anavtaj

Satın alma yapmanız durumunda ilgili araçlar için kullanmış olduğunuz kredi tutarı bilançonuzda aktif borç olarak görünecek olup, bankalar nezdinde kullandığınız kredi miktarı artacağından özsermaye / borç oranınızı olumsuz etkileyecektir.

Satın alma yapmanız durumunda araç bedelinin belli bir kısmını peşin vermeniz, aralıklı olarak karşınıza çıkacak bakım-onarım bedellerini MTV, trafik sigortası ve kasko poliçelerini takip edip ederek ödeme yapmak zorunda kalacaksınız buda belli zamanlarda nakit akışınızı belli bir oranda etkileyecektir.Oysaki kiralama yapmanız durumunda bunlar için ekstre ödeme yapmanıza gerek kalmadan tek bir kira faturası ile ödeme yapabilecek hatta kiralama süresince bilançonuz dışında takip ederek net bir bütçe planlaması yapabileceksiniz.

Sermayenizi işinizi yaparken kullandığınız araca değil, işinize yatırma imkanına sahip olacaksınız.

Operasyonel Avantaj

Araçlarınızı satın almanız durumunda bakım-onarım masraflarını üstlenerek bununla ilgili düzenlenen faturaları takip etmek, yedek parça ve lastik değişimi vb. işlemleri her ay belli aralıklarla kontrol etmek zorunda kalırsınız. Hatta araç sayınız belli bir adet üzerinde ise bunun için personel bile bulundurmanız gerekebilir. Oysaki kiralama yapmanız durumunda tüm bu saydıklarımızı her ay düzenlenen tek bir kira faturası ile takip edebilirsiniz.

Satın almanız durumunda uzun süreli bakım-onarım veya olabilecek kazalarda araçsız kalmanız mümkündür.Olası bir durumunda işinizin aksamaması için ya kısa süreli araç kiralamak yada işinizi bekletmek zorunda kalabilirsiniz. Bu beklenmedik olay karşısında ya iş gücü kaybına yada beklenmedik bir nakit kaybına uğrarsınız. Oysaki kiralama yapmanız durumunda bu gibi durumlarda en kısa sürede yedek aracınızı teslim alacak ve işinize devam edebileceksiniz.