Kiralama Koşulları

LaCar Rent a Car Araç Kiralama Koşulları

 

KİRALAMA SÜRESİ
Araç kiralama süresi en az 24 saattir..

 

SÜRÜCÜ BELGESİ, YAŞ ALT LİMİTİ VE ARAÇ KULLANIM
Aracı kiralayanın kira sözleşmesi sırasında ekonomik ve orta grup araçlar için en az 22 yaşında, üst sınıf araçlarda en az 25 yaşında olması ve A,B,C,D grubu araçlar için yerli veya geçerli uluslararası sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Kiralanan araç ek bir sürücü bildirme durumu dışında ve kira sözleşmesi kapsamında aracı kiralayan kişiden başka bir kişinin kullanması kesinlikle yasaktır. Kiralanan araç kullanımı 2. ve 3. şahıslara verilemez ve 2. Ve 3. şahısların aracı kullanımından kaynaklı olası kaza, hasar ve çekici bedelleri sigorta kapsamında tutulmaz. Aracın 2. Ve 3. Şahısların kullanımındaki sorumluluk ve doğacak bütün masraflar tamamen aracı kiralayan kişiye ve kefile aittir.

 

DEPOZİT(KREDİ KARTI KULLANIMI)
Kiralama yapan müşteri, kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olması gerekmektedir. İstenen kredi kartından, kiralanan aracın grubu göz önünde bulundurularak minimum 500 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilir.

 

KULLANIM VE KİLOMETRE LİMİTİ

Uzun süreli kiralamalarda günlük kilometre sınırı 150km’dir.

 

REZERVASYON İPTALİ

Rezervasyon iptalinde alınan kapora iade edilmez ve kiralan araçlarda, erken dönüşlerde para iadesi yapılmaz.

 

TESLİM ETME

LaCar Rent a Car merkezi Ankara Ofisi’dir. Kiralanan araçların iadesi kiralanan yere yada LaCar Rent a Car merkez Ofisi’ne bırakılması mecburidir. Aksi durumlarda kiralanan araç başka bir noktadan teslim alınamaz. Kaza yapılması durumunda araç,  LaCar Rent a Car yetkililerini bilgilendirmek şartı ile firmanın belirteceği servise bırakılır. Kaza durumu dışında aracın  teslim alınan  yere yada merkez ofise bırakılmaması durumunda  araç kira süresi ne kadar geçerse araç kira ücreti devam edecektir ayrıca  kaza veya araç kusurunda kiralanan araca el konulması durumunda şehir içinde 48 saat şehir dışında 72 saat  içerisinde aracın yerine aynı düzeyde araç tahsis edilir.

 

TRAFİK CEZALARI

Trafik cezaları müşteriye aittir. Kiralama süresince ve kiralama bitiminden sonra kiralanan araca gelecek tüm trafik cezaların ödenmemesi durumunda icra, kiracı veya kefilinin vermiş olduğu kredi kartından sanal post olarak tahsil edilir. Araçların trafikte alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. LaCar Rent a Car zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri değiştirebilir. Kiralanan aracın yurtdışına çıkarılması yasaktır.

 

SİGORTA

LaCar Rent a Car bünyesinde kiralaması yapılan tüm araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ve Özel Kasko Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

 

SİGORTA KAPSAMI DIŞINDA KALAN NOKTALAR

Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,
Belirlenen hız limitini aşmak,
Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,
Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak,

*Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

*Kaza harici Lastik, Cam, Far hasarları isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında LCF sigortası ile teminat altına alınabilir.

 

Genel şartlar ve sigorta kapsamı dahilinde olan konularla ilgili daha detaylı bilgi almak için LaCar Rent a Car iletişim numaralarından irtibata geçiniz.

 

ARAÇ KİRALAMA FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

YAKIT

Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Dönüşte aracı bize teslim ederken içinde bulunan benzinin iadesi yapılmaz.

 

İLAVE SÜRÜCÜ

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir, 2. sürücüden sonraki her bir sürücü için 5 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

 

BEBEK VE ÇOCUK KOLTUĞU

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ek ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyon esnasında müşterinin bu isteğini belirtmesi durumunda LaCar Rent a Car rezervasyon birimi mevcut ücret ve detaylı bilgileri paylaşacaktır.

 

NAVİGASYON CİHAZI

Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyon esnasında müşterinin bu isteğini belirtmesi durumunda LaCar Rent a Car rezervasyon birimi mevcut ücret ve detaylı bilgileri paylaşacaktır.

 

ŞEHİR DIŞI ARAÇ TESLİMATI

Rezervasyon esnasında müşterinin bu isteğini belirtmesi durumunda LaCar Rent a Car rezervasyon birimi detaylı bilgileri paylaşacaktır.

 

KİRA KONTRATINDA DEĞİŞİKLİK TALEPLERİ

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.  

 

    - Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

    - Dönüş istasyonunun değişikliği

    - Araç grubu değişikliği

    - Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi

    - Saat Farkı


Kiralama süresi 24 saattir. 3 saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20si kadar bir tutar talep edilebilir.3 saati aşan durumlarda 1 günlük ücret tahsil edilir. Araç dönüşlerinde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabilir.

 

DİĞER OPERASYONEL EKSTRALAR

Müşterinin aracı kiraladıktan sonra yolculuk esnasında ihtiyacı olabilieceği düşündüğü hizmetleri LaCar Rent a Car yetkililerine bildirmeleri durumunda fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi verilecektir.

 

ONLİNE REZERVASYON ŞARTLARI

Online Rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:


Müşterinin yapmış olduğu online rezervasyon koşullarını değiştirmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Fiyatlarımıza Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve sınırsız kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçları için Araç Kiralama Fiyatlarına Dahil Olmayan Hizmetler maddesi dikkate alınmalıdır.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında mail order veya hesaba havale yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Rezervasyonun aracın teslim gün ve saatine 48 saat veya daha kısa bir süre kala iptal edilmek istenmesi halinde bir günlük kira bedelinden az olmamak kaydıyla toplam kiralama bedelinin %30u araç rezervasyon bedeli olarak tahsil edilir ve geri kalan tutar iade edilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalanması zorunludur.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen müşterinin yapmış olduğu online rezervasyonlardaki seçilen araç marka ve model araç müsaitliği olmaması durumunda müşteriye bilgi verilerek eşdeğer başka bir araç ile değiştirilebilir.

Müşteri araç kiralama öncesinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde LaCar Rent a Car irtibat numaralarından bilgilendirme yapılması gereklidir.

Müşterinin kesin rezervasyon yaptırma durumunda konu ile ilgili LaCar Rent a Car rezervasyon birimi tarafından ilgili müşterinin önceden bildirdiği iletişim numarasına telefonla arama yada mesaj yöntemlerinin herhangi biri aracılığı ile bilgi verilecektir.

Müşteri ödemesini, kredi kartından mail order veya hesaba havale ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilir.

Kiralama bedeli müşterinin şirketine fatura edilmesi isteniyorsa fatura bilgilerini LaCar Rent a Car müşteri iletişim numaralarından bildirmeleri durumunda LaCar Rent a Car muhasebe birimi müşterinin önceden bildirdiği iletişim numarasından iletişime geçecektir.

Müşterinin yapmış olduğu online rezervasyonlar Araç Kiralayabilme Şartları fiyat Koşulları ve site Kullanım Şartlarının okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

 

TRANSFER KOŞULLARI

- Transfer rezervasyonları minimum 12 saat öncesinden yapılmalı veya iptal edilmelidir.
- Transfer rezervasyonlarının E-mail ile iletilmesi ve konfirme edilmesi gerekir.
- Transfer rezervasyonlarınız tarafımıza ulaştıktan 6 Saat içinde konfirme yapılacaktır
- Transfer fiiyatları il, ilçe merkezleri baz alınarak hazırlanmıştır. Değişik yerleşkeler için transfer sayfamızdaki formu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz.
- Firmamız araçların eşdeğerini kullanma ve Fiyat değişikliğini haber vermeksizin yapma hakkını saklı tutar.

 

TRANSFER FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
- Araç, şoför, yakıt.
- Oto yol, otoban, köprü ücretleri
- Araç sigortası, koltuk sigortası, hırsızlık sigortası, 3. şahıs sigortası ( Legal Limitler içerisinde)
- Çocuk veya bebek koltuğu